Main Content

Joe Pavelski našiel recept na večnú mladosť: Je najstarším strelcom v play-off NHL

piatok, 26. máj 2023 11:12 | Autor: TASR

Joe Pavelski
Joe Pavelski | zdroj: TASR

Americký hokejista Joe Pavelski rozhodol v predĺžení štvrtý zápas finále Západnej konferencie play off NHL a Dallas vďaka nemu odvrátil prvú hrozbu vyradenia v sérii s Vegas. Vo veku 38 rokov a 318 dní sa stal najstarším hráčom, ktorý sa strelecky presadil vo vyraďovacej časti. Pre Pavelského to bol zároveň 73. gól v play off, čím prekonal Rusa Alexandra Ovečkina v počte presných zásahov vo vyraďovačke spomedzi aktívnych hráčov.

Pavelski, ktorý v pätnástej sezóne v profilige bojuje o svoj prvý Stanleyho pohár, sa strelecky presadil v tohtoročnej play off deviatykrát. Po stretnutí priznal, že veľké góly si vo svojom veku cení viac, no všetky chutia rovnako dobre. Gól zo 64. minúty štvrtého duelu proti Vegas (3:2 pp) navyše znamená, že Dallas zostal v hre o postup do finále. "Užívam si tento moment, je to skvelý pocit. Som rád, že môžeme pokračovať a predĺžili sme si sezónu," uviedol americký útočník pre portál cbc.ca.

Skúsený "veterán" sa stal najstarším strelcom gólu v play off. Vo veku 38 rokov a 318 dní prekonal doterajší rekord Chrisa Kunitza (37 rokov a 241 dní) z roku 2017. Jeho prínos vyzdvihol aj hlavný tréner Dallasu Peter DeBoer: "Je nestarnúci, nikdy nezostarne. Žije pre tieto momenty a chce byť v týchto situáciách. Vždy to tak bolo a darí sa mu v tom."

Golden Knights vedú v sérii 3:1 a ďalšiu príležitosť ukončiť sériu budú mať v piatom stretnutí v noci na nedeľu o 2.00 SELČ na svojom ľade.