streda, 3. máj 2023 08:33 | Autor: TASR

Dallas - Seattle
Dallas - Seattle | zdroj: YouTube

Hokejisti Seattlu vyhrali prvý zápas série 2. kola play off NHL na ľade Dallasu 5:4 po predĺžení. V drese domácich sa útočník Joe Pavelski blysol štyrmi gólmi, no v 73. minúte rozhodol o triumfe súpera Yanni Gourde.

Pavelski vynechal po otrase mozgu predchádzajúcich päť stretnutí prvého kola play off proti Minnesote, no do zostavy sa vrátil vo veľkom štýle a dal všetky štyri góly svojho tímu. V záverečnej tretine znamenali jeho zásahy vyrovnanie z 2:4 na 4:4, no z víťazstva sa napokon tešili hráči Kraken.

Vo veku 38 rokov a 295 dní sa Pavelski stal najstarším hráčom so štyrmi presnými zásahmi v play off NHL. "Epické. Epické. Môžeme sa hanbiť, že sme to nedokázali využiť a nevyhrali sme," povedal tréner Stars Pete DeBoer k štvorgólovému koncertu svojho zverenca. "On si svoju úlohu splnil nad plán. Snažil sa nás potiahnuť k víťazstvu, no nezvládli sme to." Pri troch góloch Pavelskému asistoval Max Domi, Jordan Eberle prispel k výhre hostí dvoma bodmi za gól a asistenciu.