štvrtok, 20. apríl 2023 08:53 | Autor: TASR

Boston vs Florida
Boston vs Florida | zdroj: YouTube

Hokejisti Bostonu prehrali vo svojom druhom stretnutí 1. kola série play off NHL doma s Floridou 3:6. Panthers tak vyrovnali súboj s držiteľom Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti na 1:1.

Carolina zdolala doma New York Islanders 4:3 po predĺžení a vedie 2:0. Dallas si poradil s Minnesotou 7:3 a vyrovnal na 1:1 na zápasy. Nerozhodný je aj duel medzi Edmontonom a Los Angeles, Oilers v druhom meraní síl zvíťazili 4:2.

Florida sa ujala vedenia gólom Sama Bennetta v druhej minúte druhej tretiny a domácich už do vedenia nepustila, hoci Boston dvakrát vyrovnal. Za Panthers si pripísal dva presné zásahy obranca Brandon Montour. Duel sledoval naživo aj dlhoročný kapitán Bruins Zdeno Chára.

O víťazstve Caroliny rozhodol v 5. min predĺženia Jesper Fast. Triumf Oilers dirigoval Leon Draisaitl, ktorý si pripísal gól a dve asistencie. Žiaden zo Slovákov sa v noci na štvrtok na ľade nepredstavil.