nedeľa, 9. apríl 2023 08:46 | Autor: TASR

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt | zdroj: YouTube

Futbalisti Bayernu Mníchov potvrdili pozíciu favorita a v sobotňajšom zápase 27. kola Bundesligy zvíťazili na ihrisku FC Freiburg 1:0.

Jediný gól duelu strelil v 52. minúte obranca Matthijs de Ligt. Bayern oplatil Freiburgu pohárovú prehru spred štyroch dní. Bavori majú na čele tabuľky naďalej dvojbodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá v domácom prostredí nezaváhala a zdolala Union Berlín 2:1.

Duel medzi 1. FSV Mainz 05 a Werderom Brémy priniesol gólovú naháňačku v závere zápasu. Až do 85. minúty diváci nevideli žiadny gól, no napokon padli štyri. O deľbe bodov rozhodol v piatej nadstavenej minúte najlepší strelec súťaže Niclas Füllkrug.