Main Content

Nové Zámky majú odhodlanie aj rešpekt: Bude sa písať história?

utorok, 14. marec 2023 19:17 | Autor: TASR

HC Nové Zámky
HC Nové Zámky | zdroj: TASR

Hokejisti Nových Zámkov vstúpia do série proti HKM Zvolen s cieľom popasovať sa o historický postup do semifinále. Do pozície favorita pasujú súpera, ktorý nazbieral v základnej časti o 10 bodov viac a zvíťazil v troch zo štyroch vzájomných dueloch. Účasťou v prvej šestke, ktorá mala zaručené štvrťfinále play off Tipos extraligy, splnili primárny cieľ, no tým sa nechcú uspokojiť.

Novozámčania patrili k najpríjemnejším prekvapeniam prvej polovici základnej časti, v ktorej sa viackrát objavili aj na priebežnom prvom mieste tabuľky. Postupne sa nevyhli viacerým prehrám a opustili najvyššie priečky.

Napokon sa udržali v prvej polovici tabuľky, čím splnili základný cieľ. "Pred sezónou sme si stanovili cieľ umiestnenie v prvej polovici tabuľky, aby sme mali dostatok času pripraviť sa na play off. Sme radi, že sa nám to podarilo, ale je to iba časť celkového cieľu. Najdôležitejší a najsledovanejší úsek sezóny prichádza práve teraz. Máme možnosť ukázať, čo v nás je. Očakávam dlhú a náročnú sériu, v ktorej pôjdeme od zápasu k zápasu s cieľom byť neustále lepší. Rozhodovať budú maličkosti," uviedol tréner "býkov" Gergely Majoross pre klubovú webstránku.

Novozámčania prehrali v základnej časti tri zo štyroch vzájomných zápasov proti Zvolenu, no veria, že to v play off nebude nič znamenať. "Bilancia vzájomných zápasov počas sezóny hovorí zatiaľ pre Zvolen, ale toto je play off. Vieme, kde sú ich najsilnejšie stránky a na to sa pripravujeme. Očakávam ťažkú sériu, v ktorej sa bude dohrávať každý súboj. Chceme hrať tímovo, účelne a ísť od zápasu k zápasu," poznamenal obranca Andrej Hatala, ktorý získal v roku 2021 so Zvolenom majstrovský titul. Novozámčania ukončili základnú časť tromi víťazstvami, ich štvrťfinálový súper prehral šesť z uplynulých zápasov. Až samotná séria, ktorá štartuje od stredy 15. marca na zvolenskom ľade, ukáže, či to niečo predznamenalo.

"Séria bude náročná. Verím, že ak budeme poctivo plniť veci, ktoré si stanovíme, budeme hrať s chuťou a energiou a bojovať ako jeden tím, tak máme šancu byť úspešní," povedal útočník Tomáš Mikúš pre hcnovezamky.sk.

Oporou Nových Zámkov by mal byť aj brankár Pavel Kantor, ktorý nastúpil do všetkých 50 zápasov základnej časti. "Myslím si, že sila Zvolena je predovšetkým v ofenzíve. Budeme musieť hrať dôsledne v obrane a využiť naše šance. Za mňa je Zvolen favorit série, z čoho chceme urobiť našu výhodu. Pre nás sa sezóna rozhodne neskončila. Necítime žiadne uspokojenie so šiestym miestom. Chceme ísť rozhodne ďalej a Zvolen vyradiť," netajil Kantor.