streda, 22. február 2023 09:22 | Autor: Jakub Vaverka

Khvicha Kvaratskhelia
Khvicha Kvaratskhelia | zdroj: YouTube

SSC Neapol aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom zvládol náročné osemfinále Ligy majstrov na pôde Eintrachtu Frankfurt.

V 36. minúte síce Gruzínec Khvicha Kvaratskhelia nepremenil pokutový kop, ale o štyri minúty neskôr otvoril skóre zápasu jeho spoluhráč Victor Osimhen. V počiatkoch celej akcie bol aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý odohral vo Frankfurte kompletný duel.

Eintracht poslalo do kolien vylúčenie Francúza Randala Kolo Muaniho v 58. minúte, pričom „posledným klincom" bolo zvýšenie náskoku SSC o sedem minút neskôr, keď na 0:2 zvýšil Giovanni Di Lorenzo.

Neapol skóroval u súpera dvakrát, ani raz neinkasoval a urobil veľký krok smerom k postupu do štvrťfinále Ligy majstrov.