streda, 4. január 2023 21:35 | Autor: TASR

ACM
ACM | zdroj: YouTube

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v stredajšom zápase 16. kola talianskej Serie A nad Salernitanou 2:1. Hostia si upevnili druhé miesto v tabuľke, o ich góly sa postarali v prvom polčase Rafael Leao a Sandro Tonali. Salernitana prehrala tretíkrát za sebou a v neúplnej tabuľke figuruje na 14. mieste.

Spezia neudržala dvojgólové vedenie a s Atalantou napokon iba remizovala 2:2. Hostia vyrovnali v nadstavenom čase zásluhou chorvátskeho reprezentanta Maria Pašaliča a ukončili minisériu troch prehier. Na lavičke náhradníkov Spezie sedel slovenský útočník David Strelec.

Piate Lazio viedlo v Lecce po góle Cira Immobileho zo 14. minúty, no domáci po zmene strán otočili a nad Rimanmi zvíťazili 2:1. Juventus Turín zdolal nováčika US Cremonese 1:0 a upevnil si tretie miesto. Tri body pre hostí zariadil v 90.+1 min poľský útočník Arkadiusz Milik.