Záborského gólová premiéra, Poprad však prehral so Slovanom

sobota, 17. september 2022 09:15 | Autor: TASR

Hokejisti HC Slovan Bratislava
Hokejisti HC Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Úradujúci slovenský hokejový majster HC Slovan Bratislava odštartoval novú sezónu víťazne. V piatkovom súboji úvodného kola Tipos extraligy uspel na ľade HK Poprad 4:2. "Belasí" vyhrali v Poprade po takmer dvanástich rokoch prvý súťažný zápas. Predtým sa im to podarilo 21. decembra 2010 výsledkom 5:4 po predĺžení.

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)

Góly: 58. Záborský (Yogan, Svitana), 60. Drgoň (Svitana, Záborský) - 27. Török (Šotek, Maier), 34. Haščák (Ackered, Pecararo), 46. Zigo (Beňo, Matoušek), 59. Haščák. Rozhodovali: Krajčík, Kalina - Tvrdoň, Hájnik, vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3167 divákov.

Poprad: Peters - Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Maroš Mešár - Záborský, Skokan, Svitana - Soberg, Bubela, Yogan - Kukuča, Paukovček, Petráš - Kundrik, Mlynarovič, Matej Paločko - Sokoli

Slovan Bratislava: Coreau - Ackered, Valach, Beňo, Gachulinec, Golian, Sersen, Maier - Haščák, Rapuzzi, Pecararo - Takáč, Minárik, Fominych - Matoušek, Zigo, Lukošík - Török, Preisinger, Šotek - Kukumberg

Poprad bol v úvode aktívnejší a vo 4. minúte mal prvú šancu zápasu Andrej Kukuča, no neprekonal brankára Jareda Coreaua. Domáci strelili v 15. minúte gól, no rozhodca ešte predtým prerušil hru pre vylúčenie Dávida Skokana. Slovan presilovú hru nedokázal využiť, preto ostal nerozhodný stav 0:0. Na konci prvej tretiny dostali aj "Kamzíci" možnosť hrať početnú výhodu, ktorú však predelila prestávka.

V úvode druhej časti dohrávali Popradčania presilovú hru, ale nepresadili sa. Po nej sa dostal do úniku hosťujúci Tomáš Matoušek, no brankár Anthony Peters chytil jeho strelu. "Belasí" otvorili skóre v 27. minúte po zakončení Tomáša Töröka, ktorému prihrával spoza bránky Alex Šotek. Hostia neskôr pridali v presilovej hre aj druhý gól po strele Marcela Haščáka.

Slovanisti začali lepšie aj v tretej tretine, keď sa v 46. minúte presadil Tomáš Zigo. Popradčania v ďalšom priebehu zvýšili aktivitu, ale stále nedokázali prekonať hosťujúceho brankára Coreaua. Domáci dostali pred koncom zápasu šancu v dvoch presilových hrách. "Kamzíci" počas druhej odvolali brankára Petersa a podarilo sa im znížiť po koncovke Tomáša Záborského. O minútu neskôr však Haščák strelou do prázdnej bránky upravil na 4:1 pre Slovan. Popradčania dostali ešte v úplnom závere príležitosť v početnej výhode 5 na 3, v ktorej skóroval Adam Drgoň.

hlasy po zápase:

Martin Hrnčár, tréner Popradu: "Hokej sa dnes musel divákom páčiť, výsledok menej. Rozhodol prvý gól, ktorý strelil Slovan. Nastúpili sme veľmi dobre, vytvorili sme si aj šance, no zlomová bola druhá tretina. Veľa vylúčení na oboch stranách, my sme však presilovky zahrali zle, bez streľby. Možno nastala moja osobná trénerská chyba na konci zápasu. Prvú presilovku sme dostali päť minút pre záverom, no brankára som odvolal až pred začiatkom druhej početnej výhody. Hokej sa však hrá 60 minút, Slovan veľmi dobre pracoval, a preto zvíťazil."

Ján Pardavý, tréner Slovana: "Musím povedať, že napriek prvému kolu mal tento zápas slušné tempo. Stretli sa dva veľmi kvalitné tímy. Dôležitý bol prvý gól, ktorý nám dodal sebavedomie, no v závere sme urobili zbytočné fauly, čo sa nesmie opakovať. V prípade menšieho náskoku nás to mohlo stáť celé stretnutie. Podľa mňa sme si dnes zaslúžili vyhrať."