Main Content

HK Poprad začal bez posíl Yogana a Lichotnikova. V príprave 10 zápasov

pondelok, 1. august 2022 14:56 | Autor: TASR

HK Poprad
HK Poprad | zdroj: TASR

Hokejisti HK Poprad odštartovali v pondelok spoločnú prípravu na ľade. Na prvom tréningu bolo 28 hráčov, chýbali ešte nové posily Kazach Arťom Lichotnikov a Američan Andrew Yogan, ktorý získal so Slovanom v minulej sezóne majstrovský titul. Popradčania absolvujú pred štartom nového ročníka Tipos extraligy 10 prípravných zápasov a odohrajú už tradične aj domáci Tatranský pohár.

"Kamzíci" nastúpia v predsúťažnom období v špeciálnej sade dresov. Hráčov A-tímu doplnili aj nádejní juniori, ktorí zabojujú o miesto v prvom mužstve. Pre byrokratické zdržania sa do Popradu ešte nestihli dostať Lichotnikov a Yogan, ktorých príchod sa očakáva budúci týždeň. "Prvý tréning bol hlavne o zoznámení sa s ľadom, aj keď niektorí chlapci naň chodili aj počas letnej prípravy. Sme takmer kompletní, chýbajú nám iba dvaja hráči, ktorých zdržali administratívne záležitosti. Postupne sa budeme chystať na prípravné zápasy, Tatranský pohár a na ligu. Príprava bude na suchu aj na ľade. Chceme veľa korčuľovať a venovať sa práci s pukom, pretože som zástanca toho, že hráči musia puk ovládať v plnej rýchlosti, pod tlakom a aj v únave. Tomu sa budú venovať naše cvičenia, nech hráči vedia správne riešiť herné situácie," povedal tréner Popradčanov Martin Hrnčár pre oficiálnu webstránku klubu.

Oproti minulej sezóne prišlo k výraznej obmene kádra. Z majstrovského Slovana prišli brankár Anthony Peters a útočník Yogan. Ďalšími legionármi sú ofenzívni hráči Kazach Lichotnikov a Nór Markus Söberg. Päticu dopĺňa fínsky bek Olli Vainio z fínskej ligy. Lídrami tímu bude dvojica kapitán Patrik Svitana a Dávid Skokan. Najviac sa zmenila obrana, keď prišli z iných extraligových tímov Jakub Meliško, Oldrich Kotvan a dres "kamzíkov" si oblečie aj Tomáš Bokroš, ktorý absolvoval letnú prípravu v Trenčíne: "Prvý tréning na ľade v Poprade bol zahrievací, začiatky sú ťažké, nebol som na ľade štyri mesiace. Čaká nás poriadna zaberačka, nielen v posilňovni, ale aj na ľade, kde budeme tráviť viac času, ako v sezóne."

 

Rozpis prípravných zápasov HK Poprad:

utorok 9. augusta: MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad

štvrtok 11. augusta: HK Poprad - HC Grotto Prešov

piatok 12. augusta: HK Poprad - Comarch Cracovia

štvrtok 18. augusta: HK Poprad - Rytíři Kladno

sobota 20. augusta: HK Poprad - Vaasan Sport (Tatranský pohár)

nedeľa 21. augusta: HK Poprad - xxxx súper (Tatranský pohár)

utorok 30. augusta: HK Spišská Nová Ves - HK Poprad

štvrtok 1. septembra: VHK ROBE Vsetín - HK Poprad

štvrtok 8. septembra: HC Grotto Prešov - HK Poprad

piatok 9. septembra: HK Poprad - HK Spišská Nová Ves

 

Súpiska HK Poprad na prvom tréningu:

Brankári: Anthony Peters, Štefan Valluš, Matej Hurčík

Obrancovia: Tomáš Bokroš, Jakub Meliško, Adam Drgoň, Daniel Brejčák, Olli Vainio, Oldrich Kotvan, Maroš Mešár, Boris Brincko, Martin Šeliga

Útočníci: Patrik Svitana, Dávid Skokan, Adrián Valigura, Patrik Sokoli, Lukáš Paukovček, Peter Kundrik, Markus Söberg, Miloš Bubela, Samuel Petráš, Matej Paločko, Samuel Mlynarovič, Andrej Kukuča, Adam Jevoš, Štefan Dlugoš, Michal Stanček, Markus Suchý