BASKETBAL: Extraliga mužov - 24. kolo - streda

streda, 6. január 2010 21:42 | Autor: TASR

BRATISLAVA 6. januára (SITA) - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 24. kola slovenskej basketbalovej extraligy mužov:

BK Váhostav-SK Žilina - BC Prievidza 97:79 (21:23, 26:19, 29:15, 21:22)
Najviac bodov: Kosa a Stojanovič po 22, Futo 18 - Fears 31, Bosák 12, Rerko 11
TH: 36/30 - 29/19, fauly: 24 - 29, trojky: 11 - 4, rozhodovali: Lukáč, Šarišský a Daňo, 500 divákov
Vo veľmi nervóznom a dramatickom stretnutí doplatila Prievidza, ktorá do Žiliny pricestovala bez Ridzoňa, na zranenie Štorcela hneď v úvode. Dvojica Fears - Bosák bola síce mimoriadne pohyblivá, ale nestačila utiahnuť celý duel. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom si domáci v rozpätí 25. - 28. min vytvorili 14-bodový náskok 63:49, ktorý do konca ešte zvýšili.

MBK Rieker Komárno - Astrum Levice 77:69 (21:19, 17:9, 15:13, 24:28)
Najviac bodov: Bannister 20, Mišinský 16 (4), Blagojevič 13 - Klár 18, Jurík 14, Lutovský 13
TH: 16/13 - 23/18, fauly: 17 - 19, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Ženiš, Karniš a Kovalčík, 530 divákov
Spočiatku skóre na oboch stranách rástlo iba pomaly, čo troma trojkami na 21:13 pre Komárno zmenil Mišinský. Hosťujúce Levice sa však postupne doťahovali a napokon vyrovnali na 28:28. Do veľkej prestávky však domáci znova zvýšili obrátky a do šatne išli s vedením 38:28. Náskok Komárna pretrvával až do záverečných minút. Levičania potom síce znížili na 64:68 z ich pohľadu, ale domáci už väčšiu drámu nepripustili. Hneď pri debute sa 20 bodmi blysol americký rozohrávač T. J. Bannister, ktorý naposledy pôsobil v druholigovom nemeckom klube Schalke 04.

BK SPU Nitra - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 88:74 (24:17, 20:11, 24:28, 20:18)
Najviac bodov: Hill 20, Pohánka 12, Tomek 11 - Mróz 21, Mielczarek 13, Jefferson 12
TH: 23/16 - 20/13, fauly: 19 - 22, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Janáč, Brziak a Perečinský, 350 divákov
Nitra začala lepšie, v 3. min mala 8-bodový náskok 11:3. Hostia zo Spišskej Novej Vsi však dokázali rozdiel zmazať a dokonca sa v 6. min ujali vedenia 12:11. Domáci Nitrania však zabrali, opätovne strhli vedenie na svoju stranu a postupne si do polovice tretej štvrtiny vypracovali 20 bodov k dobru. Zásluhou série ich nepresností Spišiaci v úvode štvrtej štvrtiny znížili na 62:68, ale potom domáci znova odskočili a napokon už bez väčších problémov zvíťazili

AB Cosmetics Pezinok - MBK Handlová 85:84 (23:22, 31:23, 16:18, 15:21)
Najviac bodov: Jackson 19, Lukjanec a Miloševič po 16 - Barišič 21, Glavinič 18, Vojtek 11
TH: 25/19 - 19/17, fauly: 18 - 24, trojky: 8 - 9, rozhodovali: Hlinka, Matejčík a Mlynský, 400 divákov
Diváci v Pezinku sledovali mimoriadne vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci neustále mali mierny náskok. Hostia z Handlovej však držali krok a v záverečnej minúte bol z ich pohľadu stav 84:85. V dramatickom závere sa skóre napokon už nezmenilo.

BK Svit - ŠKP Banská Bystrica 88:75 (21:13, 23:26, 19:22, 25:14)
Najviac bodov: Polakovič 24, Laco 22, Madzin 16 - Škara 16, Immink 15, Kačáni a Dorazil po 9
TH: 44/37 - 20/12, fauly: 23 - 35, trojky: 5 - 7, rozhodovali: Zubák, Bohucký a Špirka, 350 divákov
Domáci, za ktorých už nastúpila čerstvá akvizícia z Interu Vincent Polakovič, začali v pohode a keď hostia pričasto faulovali, Sviťania trestnými hodmi postupne zvyšovali svoje vedenie. Banskobystričania však zvýšenou aktivitou a 10-bodovou šnúrou v 12. - 14. min znížili na 26:27. Do polčasu si aj vďaka dobrej streľbe spomenutej svitskej posily hostitelia znova vybudovali náskok, hoci v 15. min dokonca prehrávali 30:31. V tretej časti sa súperi striedali vo vedení, ale v záverečnej časti trojky Polakoviča, Finduru a Lacu znamenali 10-bodový náskok Svitu, ktorý si už víťazstvo nenechal utiecť.