Slovenkám sa nedarí. S Francúzkami prehrali o štyri góly

utorok, 26. apríl 2022 08:35 | Autor: TASR

Slovenské hokejistky
Slovenské hokejistky | zdroj: TASR

Slovenské hokejové reprezentantky prehrali aj vo svojom druhom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie MS žien vo francúzskom Angers, domácim hokejistkám podľahli v pondelok 0:4.

Skóre otvorila v 11. minúte Chloe Aurardová, na ktorú o dve minúty nadviazala Marion Allemozová. Tá pridala svoj druhý presný zásah v prostrednom dejstve a skóre už len kozmeticky upravila Estelle Duvinová.

Zverenky trénera Tomáša Segíňa čakajú dva dni voľna, vo štvrtok nastúpia proti Holandsku a v záverečnom vystúpení si v sobotu zmerajú sily s Rakúšankami. Ich nedeľné premožiteľky z Nórska si v pondelok pripísali druhý triumf, keď zdolali Holandsko vysoko 7:1.

A-skupina I. divízie MS žien:

Francúzsko - SLOVENSKO 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 11. Aurardová (Baudritová), 13. Allemozová (Baudritová), 25. Allemozová (Aurardová, Baudritová), 48. Duvinová (Villiotová, Aurardová). Rozhodovali: Hoveová, Karklinaová - Egliová, Lacková, vylúčené: 3:6, presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0, 1894 divákov.

zostava SR: Orolínová - Kúbeková, L. Šuliková, Drábeková, Bednáriková, Košecká, Šulíková, Leskovjanská, Vysokajová - Lucák-Čupková, Nemčeková, Suráková - Ištocyová, Fančovičová, Korenková - Hlinková, L. Halušková, Matejková - Kapičáková, R. Halušková, Maskaľová