Ťažká prehra. Slovenské hokejistky nestačili na šampionáte na Nórky

pondelok, 25. apríl 2022 08:26 | Autor: TASR

Slovenské hokejistky
Slovenské hokejistky | zdroj: TASR

Slovenské hokejové reprezentantky prehrali vo svojom úvodnom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie MS žien vo francúzskom Angers s Nórskom tesne 1:2.

Víťazný gól strelila v 38. minúte Ingrid Bergeová. Jediný slovenský presný zásah zaznamenala Lucia Ištocyová v presilovke ešte počas prvej tretiny.

Už v pondelok čaká zverenky trénera Tomáša Segíňa druhý zo štyroch šampionátových súbojov. Súperkami Sloveniek budú od 19.30 domáce Francúzky. Po dvoch dňoch voľna ich vo štvrtok čakajú Holanďanky (16.00 h) a v záverečnom vystúpení v sobotu Rakúšanky (16.00 h).

A-skupina I. divízie MS žien:

SLOVENSKO - Nórsko 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 13. Ištocyová - 2. Tendenesová (Johansenová, Hansenová), 38. Bergeová (Johansenová, Morsetová). Rozhodovali: Karklinová (Lot.), Picavetová (Fr.) - Egliová (Švaj.), Gottlibetová (Maď.), vylúčené: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 37:24, 730 divákov.

zostava SR: A. Orolínová - Kúbeková, L. Šuliková, Drábeková, Leskovjanská, Košecká, A. Šulíková, Vysokajová - Lucák-Čupková, Nemčeková, Bednárik - Fančovičová, L. Ištocyová, Korenková - Hlinková, L. Halušková, Matejková - Maskaľová, R. Halušková, Kapičáková - Suráková