Narazil protihráča, teraz spoznal trest: Cizikas bude stáť

nedeľa, 10. apríl 2022 11:45 | Autor: TASR

Hokejisti New York Islanders
Hokejisti New York Islanders | zdroj: TASR

Vedenie hokejovej NHL potrestalo útočníka New Yorku Islanders Caseyho Cizikasa jednozápasovým trestom za narazenie obrancu Caroliny Hurricanes Brandana Smitha.

Spoluhráč slovenského obrancu Zdena Cháru tvrdo atakoval Smitha v úvode tretej tretiny piatkového súboja na ľade Caroliny.

Smith narazil prilbou na mantinel a hoci odišiel z ľadu po svojich, bol otrasený a zápas nedohral. Cizikas si po ataku odsedel dve minúty za narazenie, trest od disciplinárnej komisie dostal krátko pred sobotňajším duelom v St. Louis.Islanders bez jeho služieb prehrali v noci na nedeľu na ľade Blues 1:6.

Cizikas príde aj o 12.500 dolárov zo svojho platu, financie poputujú na konto Hráčskeho rezervného fondu. Informáciu priniesla agentúra AP.