Kelemenov gól nestačil. Mladá Boleslav je zápas od vyradenia

piatok, 8. apríl 2022 11:29 | Autor: TASR

Miloš Kelemen
Miloš Kelemen | zdroj: TASR

Gól slovenského hokejistu Miloša Kelemena nepomohol BK Mladá Boleslav v treťom stretnutí semifinále play off českej extraligy.

Domáci prehrali vo štvrtok s majstrovským Třincom 3:4 po predĺžení, hoci viedli 2:0 aj 3:1, a v sérii prehrávajú už 0:3 na zápasy.

Kelemen otvoril skóre v 2. minúte, keď mu asistoval ďalší Slovák Mário Lunter. V play off si pripísal už deviaty gól.

Hostia si vynútili predĺženie dvoma "zlepenými" gólmi v 59. minúte a o výsledku rozhodol svojím druhým zásahom v zápase Erik Hrňa. Na gól v riadnom hracom čase mu prihral Slovák Tomáš Marcinko.

Sparta Praha v bránke s Júliusom Hudáčkom uspela na ľade Českých Budějovíc 3:2 po predĺžení a v sérii vedie 3:0. Aj v tomto súboji premárnili domáci dvojgólový náskok, v 59. minúte vyrovnal Filip Chlapík a ten istý hráč rozhodol v predĺžení.