Main Content

SKVELÉ: Slovenky postúpili priamo na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej

pondelok, 14. marec 2022 09:51 | Autor: TASR

Anna Karolína Schmiedlová a Viktória Kužmová
Anna Karolína Schmiedlová a Viktória Kužmová | zdroj: TASR

Slovenské tenistky sa predstavia na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej aj v tomto roku. Zverenky kapitána Mateja Liptáka mali 15. – 16. apríla 2022 nastúpiť v kvalifikácii proti výberu Austrálie. Do Brisbane však napokon cestovať nemusia.

Po pozastavení činnosti Ruskej tenisovej federácii z členstva v ITF ju priamo na finálovom turnaji nahradí Austrália, najvyššie renkinovo postavený tím spomedzi vlaňajších semifinalistov. Slovensko tak v kvalifikácii prišlo o súpera a vďaka voľnému žrebu sa rovnako predstaví priamo na finálovom turnaji. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

Správna rada Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) potvrdila zároveň suspendáciu bieloruského tímu, ktorý mal v kvalifikácii nastúpiť proti Belgicku. Austrália, Slovensko a Belgicko sa tak pripoja k vlaňajšiemu zdolanému finalistovi Švajčiarsku a predstavia sa priamo na finálovom turnaji, ktorého dejisko oznámia čoskoro. Na záverečnom turnaji ich doplnia víťazné krajiny zo zostávajúcich siedmich aprílových kvalifikačných zápasov a reprezentácia hostiteľskej krajiny.