Liverpool s ôsmym ligovým triumfom za sebou. Brentford urobil krok k záchrane

sobota, 12. marec 2022 18:27 | Autor: TASR

FC Liverpool
FC Liverpool | zdroj: TASR

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v sobotnom 29. kole Premier League na pôde Brightonu 2:0 a pridali ôsme ligové víťazstvo za sebou. Plný bodový zisk si zo súťaže naposledy neodniesli 2. januára, keď v Londýne remizovali 2:2 s Chelsea.

O otvárací gól duelu sa postaral v 19. minúte Luis Diaz, keď hlavou poslal do brány pas Joela Matipa. Druhý presný zásah pridal Mohamed Salah, ktorý v 61. minúte premenil pokutový kop. Liverpoolu patrí v tabuľke druhé miesto a na vedúceho obhajcu Manchester City stráca tri body.

Šancu na zisk bodov premárnilo Burnley, ktoré na ihrisku Brentfordu prehralo 0:2. Pre tím, ktorý bojuje o zotrvanie v súťaži to pritom až do 85. minúty vyzeralo na remízu, v priebehu ôsmich minút však dvakrát skóroval Ivan Toney, pričom druhý gól vsietil z pokutového kopu po faule Nathana Collinsa.