piatok, 18. február 2022 05:57 | Autor: TASR

Joel Embiid
Joel Embiid | zdroj: TASR

Basketbalisti Philadelphie zvíťazili v zápase zámorskej NBA na palubovke obhajcu titulu Milwaukee 123:120 a odčinili predchádzajúcu zahanbujúcu prehru 87:135 s Bostonom.

Vzájomný duel hviezd ligy vyšiel lepšie hosťujúcemu Joelovi Embiidovi, ktorý dal 42 bodov a pridal 14 doskokov, kým domáci Giannis Antetokounmpo "len" 32 bodov (11 doskokov).

Charlotte prehralo doma s Miami 107:111 po dvojnásobnom predĺžení. Zariadil to Kyle Lowry, ktorý dal 12 zo svojich 25 bodov práve v extračase. Miami je spolu so Chicagom pred prestávkou vyplnenou zápasom All Stars na čele Východnej konferencie.

NBA - výsledky:

Charlotte - Miami 107:111 pp, Brooklyn - Washington 103:117, New Orleans - Dallas 118:125, Milwaukee - Philadelphia 120:123, LA Clippers - Houston 71:59 po prvom polčase - ešte sa hrá