Toto teší: Slafkovský sa stal najmladším strelcom na ZOH od roku 1984

štvrtok, 10. február 2022 11:49 | Autor: TASR

Juraj Slafkovský
Juraj Slafkovský | zdroj: TASR

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa stal najmladším strelcom na turnajoch ZOH od roku 1984.

Gól v zápase proti Fínsku vsietil vo veku 17 rokov, 10 mesiacov a 11 dní. TASR pripomína, že zároveň sa stal najmladším strelcom Slovenska na zimnej olympiáde.

Slafkovský skóroval už v 6. minúte svojho prvého zápasu na ZOH, keď spred bránkového priestoru prekonal Harriho Säteriho. Olympijský turnaj mal mladšieho strelca naposledy v roku 1984 v Sarajeve, keď skóroval útočník USA Ed Olczyk.

Slafkovský gólom odštartoval nielen svoju prvú olympiádu, ale aj reprezentačné pôsobenie medzi mužmi. V premiére v najcennejšom drese 21. apríla 2021 rozhodol v predĺžení o víťazstve Slovenska nad Lotyšskom 1:0.