Main Content

Kval. ME21: Slováci vonku do tretice s prehrou. Obert: Rusi boli rýchli

sobota, 13. november 2021 15:10 | Autor: TASR

Slovenská reprezentácia do 21 rokov
Slovenská reprezentácia do 21 rokov | zdroj: TASR

Chimki 13. novembra (TASR) - Ani na tretí pokus sa slovenským futbalovým reprezentantom do 21 rokov nepodarilo získať aspoň bod na súperovej pôde v rámci kvalifikácie ME 2023. Po prehrách v Severnom Írsku (0:1) a v Španielsku (2:3) nezabodovali ani v piatok v Rusku, domácim rovesníkom podľahli jednoznačne 0:3.

Premiérovo sa v základnej zostave hosťujúceho kormidelníka Jaroslava Kentoša objavil stopér Adam Obert. "Na ihrisku som sa chcel trénerovi odvďačiť za dôveru a chalanom som chcel pomôcť čo najlepším výkonom. Bohužiaľ, výsledkovo nám zápas nevyšiel a musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme urobili," povedal pre futbalsfz.sk Obert a priblížil, v čom bol súper najviac nepríjemný: "S loptou dokázali Rusi veľmi rýchlo pracovať, aj ihrisko bolo veľmi rýchle. Kvalitní boli aj v nábehoch za obranu, do tohto priestoru posielali pre nás ťažké lopty a z toho pramenili ich šance a aj góly."

Obranca Cagliari Calcio s domácimi zvádzal množstvo súbojov. "Všetci hráči Ruska, ktorí sa zapájali do ofenzívy, boli nepríjemní. Niektoré situácie sme mali vyriešiť inak a lepšie. Opakujem, musíme sa z tohto poučiť," dodal Obert. "Sokolíci" sa z prehry musia rýchlo otriasť, už v utorok ich čaká ďalšie stretnutie C-skupiny, tentoraz na pôde Litvy. "Musíme byť presnejší v prihrávkovej činnosti, veľakrát sme zbytočne stratili loptu. Aj po takých chybách sa Rusi často dostávali do protiútokov a hrozili nám," skonštatoval Obert pre web SFZ.

Kouč slovenskej dvadsaťjednotky tiež nebol spokojný s výkonom, víťazstvo súpera považoval za zaslúžené. "Domáci podali lepší výkon, hrali aktívne. My sme si v ofenzíve nedokázali utvoriť gólové príležitosti, boli sme málo nebezpeční. Nepriblížili sme sa k výkonom z predošlých zápasov. V utorok nás čaká ďalší súboj v Litve a my urobíme všetko pre to, aby sme naň hráčov čo najlepšie pripravili."

Slováci klesli v tabuľke na 4. priečku, na konte majú 6 bodov rovnako ako tretí Severní Íri. Rusi si vďaka triumfu upevnili druhé miesto. Lídrami skupiny sú s trojbodovým náskokom naďalej stopercentní Španieli, ktorí vyhrali na Malte 5:0.

Náš youtubeOdoberať