sobota, 13. november 2021 09:07 | Autor: TASR

Lionel Messi a Angel Di Maria
Lionel Messi a Angel Di Maria | zdroj: TASR

Montevideo 13. novembra (TASR) - Futbalisti Argentíny zostávajú nezdolaní aj po 13. kole juhoamerickej kvalifikácie MS 2022. V noci na sobotu zvíťazili na ihrisku Uruguaja v Montevideu 1:0 zásluhou gólu Angela Di Mariu zo 7. minúty. Na záverečných 15 minút nastúpil v drese hostí útočník Lionel Messi, ktorého v uplynulých dňoch trápili problémy s kolenom.

Argentína si upevnila druhé miesto v tabuľke za Brazíliou, ktorá sa už kvalifikovala na šampionát. "Albiceleste" by účasť v Katare tiež nemala ujsť, spečatiť postup môže v noci na stredu SEČ práve proti Brazílii.

"Toto mužstvo opäť ukázalo, že má veľkú vnútornú silu. Nehrali sme ideálne, ale máme tri body a to je najdôležitejšie. Dnešným víťazstvom sme spravili veľký krok k postupu. Zaslúžime si ho, pretože tvrdo pracujeme pre dosiahnutie úspechu," citovala agentúra AFP brankára Emiliana Martineza. Argentína natiahla sériu bez prehry na 26 zápasov.

Budúcoročný svetový šampionát pozná zatiaľ štyroch účastníkov, okrem Nemecka, Dánska a Brazílie má istý štart aj organizátor Katar.