Main Content

Klopp vyzvdihol Thiaga. Verí, že Liverpoolu môže dať ešte veľa

sobota, 18. september 2021 15:06 | Autor: TASR

Thiago Alcantara, Liverpool FC
Thiago Alcantara, Liverpool FC | zdroj: Instagram

Londýn 18. septembra (TASR) - Tréner futbalistov FC Liverpool Jürgen Klopp tvrdí, že Thiago Alcantara môže dať anglickému klubu oveľa viac ako doteraz. Španielskeho stredopoliara počas prvej sezóny v tíme "The Reds" limitovalo zranenie kolena a koronavírus.

Tridsaťročný futbalista prišiel na Anfield Road pred rokom z Bayernu Mníchov za 27,5 milióna dolárov, ale vo svojej prvej sezóne odohral len 24 ligových zápasov. Klopp je presvedčený, že keď bude bývalý hráč Barcelony zdravotne v poriadku, tak bude žiariť v strede zálohy Liverpoolu. Na nedávnych ME pomohol Španielom k postupu do semifinále.

"Dokázal, že je veľmi dobrý hráč a vie ponúknuť oveľa viac. Perfektne k nám zapadol, je to skvelý človek, veľká osobnosť a špičkový futbalista," povedal podľa AFP nemecký tréner Liverpoolu pred sobotňajším zápasom Premier League proti Crystal Palace. Thiago minulý týždeň prihral na gól Sadiovi Manemu na ihrisku Leedsu, kde Liverpool vyhral 3:1. Jeho pas označil Klopp ako schopnosť "svetového golfistu".

Španiel je podľa neho komplexný futbalista, ktorý má ofenzívne aj defenzívne kvality, čo dokazoval aj v Barcelone a v Bayerne. "Je perfektne technicky vybavený, je to skvelý tvorca hry, ktorý však dokáže aj výborne brániť," dodal Klopp.