Main Content

FIFA suspendovala Brazílčanov, ktorí hrávajú v Premier League

štvrtok, 9. september 2021 05:46 | Autor: TASR

Roberto Firmino
Roberto Firmino | zdroj: TASR

Londýn 8. septembra (TASR) - Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zakázala štart vo víkendových zápasoch Premier League ôsmim Brazílčanom, ktorí vynechali septembrové reprezentačné zápasy.

Anglické kluby ich nepustili na zápasy národného tímu v asociačnom trmíne pre pandemické opatrenia vo Veľkej Británii.

Podľa pravidiel FIFA smú národné federácie požiadať o suspendáciu hráča na päť dní po skončení asociačného termínu v prípade, ak ho klub neuvoľní pre reprezentačné účely. Dištanc sa týka FC Liverpool (Roberto Firmino, Fabinho a Alisson), Manchestru City (Ederson a Gabriel Jesus), Chelsea (Thiago Silva), Manchestru United (Fred) a Leedsu United (Raphinha). Ich brazílski hráči vynechajú víkendové zápasy Premier League. V prípade Freda z Manchestru United a Thiaga Silvu sa pozastavenie činnosti vzťahuje aj na budúcotýždňové duely v Lige majstrov.

K rovnakému kroku ako Brazílčania sa uchýlili aj Mexičania, Paraguajčania a Čiľania. Anglické kluby neumožnili odcestovať Juhoameričanom pre prísne vládne opatrenia. Tie ukladajú každému navrátilcovi z rizikových krajín povinnú desaťdňovú karanténu. Informoval o tom web BBC.

Náš youtubeOdoberať