piatok, 3. september 2021 10:06 | Autor: TASR

Brazília
Brazília | zdroj: TASR

Rio de Janeiro 3. septembra (TASR) - Futbalisti Brazílie zvíťazili v zápase juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 na ihrisku Čile 1:0 a aj po 7. kole vedú tabuľku s plným počtom bodov. Jediný gól strelil v 64. minúte stredopoliar Flamenga Everton Ribeiro.

Brazília dosiahla v siedmom vystúpení siedme víťazstvo a na čele tabuľky má šesťbodový náskok pred druhou Argentínou, ktorá vyhrala v Caracase nad domácou Venezuelou 3:1.

Argentínčania sú bez prehry, ale na konte majú až tri remízy. V Caracase nastúpil Lionel Messi prvýkrát ako hráč Paríža St. Germain, no herne sa príliš nepresadil. Domáci hrali od 32. minúty bez vylúčeného Adriana Martineza. V nadstavenom čase otvoril skóre Lautaro Martinez, ktorý v závere prihral Joaquinovi Correovi na druhý zásah. Poistku pridal Angel Correa. "Odohrali sme výborný prvý polčas. Po strelenom góle sme mali viac priestoru a získali všetky body," povedal Lautaro Martinez podľa agentúry AP.

"La Albiceleste" nastúpia v ďalšom dueli proti domácim Brazílčanom, ktorých zdolali vo finále nedávneho kontinentálneho šampionátu Copa America. "Bude to ďalší dôležitý zápas. Musíme si oddýchnuť a potom k tomu pristúpiť ako k finále," uviedol Martinez.

V Lime remizovalo domáce Peru s Uruguajom 1:1. Hosťom chýbali elitní útočníci Luis Suarez a Edinson Cavani. Prvý menovaný absentoval pre zranenie kolena, Cavaniho nepustil Manchester United pre povinnú karanténu pri návrate do Veľkej Británie.

juhoamerická kvalifikácia MS 2022

Venezuela - Argentína 1:3 (0:1)
Góly: 90.+4 Soteldo - 45.+2 L. Martinez, 71. J. Correa, 74. A. Correa, ČK: 32. A. Martinez (Ven.)

Čile - Brazília 0:1 (0:0)
Gól: 64. Ribeiro

Peru - Uruguaj 1:1 (1:1)
Góly: 25. Tapia - 29. De Arrascaeta