Main Content

Müller potvrdil, že chce ďalej reprezentovať Nemecko: "Budem pripravený"

streda, 25. august 2021 06:14 | Autor: TASR

Thomas Muller
Thomas Muller | zdroj: TASR

Mníchov 24. augusta (TASR) - Nemecký futbalista Thomas Müller chce pokračovať v národnom drese aj pod svojím bývalým trénerom z Bayernu Mníchov Hansim Flickovi. Ten by mal vo štvrtok zverejniť nomináciu na septembrové zápasy kvalifikácie MS 2022.

Müller sa vrátil do reprezentácie pred tohtoročnými ME po dvojročnej pauze. V roku 2019 ho Joachim Löw vyradil v rámci generačnej výmeny. Po nevýrazných výkonoch Nemcov ho však opäť nominoval. "Mám záujem pokračovať, ak bude ma tréner povolá, budem pripravený, zvyšok ukáže budúcnosť," povedal Müller na margo svojho pokračovania v najcennejšom drese podľa agentúry DPA.

Flick viedol Müllera v Bayerne od novembra 2019, no vzájomne sa poznajú aj z MS 2014, keď pôsobil Flick ako Löwov asistent: "Samozrejme, hovorili sme spolu cez telefón, máme dobré vzťahy. Ale o nomináciu sme špeciálne nepreberali."

Nemecko čakajú v septembri v J-skupine zápasy proti Lichtenštajnsku, Islandu a Arménsku. Po troch kolách figuruje na treťom mieste o skóre za Severným Macedónskom, na vedúce Arménsko stráca tri body.

 

Náš youtubeOdoberať