Main Content

Murray nezíska tretie olympijské zlato: Cítim sa zdrvený

streda, 28. júl 2021 14:28 | Autor: TASR

Andy Murray (vľavo) a Joe Salisbury
Andy Murray (vľavo) a Joe Salisbury | zdroj: TASR

Tokio 28. júla (TASR) - Britský tenista Andy Murray nedosiahne v Tokiu na svoju tretiu zlatú olympijskú medailu. S krajanom Joeom Salisburym prehrali v stredu vo štvrťfinále štvorhry s chorvátskym párom Marin Čilič, Ivan Dodig 6:4, 6:7 (2) a 7:10.

Murray a Salisbury nevyužili v druhom sete náskok 4:2, prehrali ho v tajbrejku a na súperov nestačili ani v tzv. supertajbrejku. Z tokijskej dvojhry sa Murray odhlásil pre svalové problémy a odporúčanie lekárov, aby na hrách neabsolvoval dve súťaže. Brit získal zlato vo dvojhre na OH 2012 v Londýne i 2016 v Riu de Janeiro, z Londýna má aj striebro v mixe.

"Po tejto prehre sa cítim zdrvený, šport vie byť niekedy krutý. Dúfal som, že to dopadne lepšie, ale stáva sa. Ak to bola moja rozlúčka s olympijskými hrami, chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli počas tých rokov. Bolo pre mňa obrovskou cťou reprezentovať Veľkú Britániu na štyroch OH. Získal som tu niektoré z najkrajších spomienok v mojom živote," citovala 34-ročného Murrayho oficiálna stránka podujatia.

Čilič s Dodigom sa v semifinále stretnú s novozélandskou dvojicou Michael Venus a Marcus Daniell.

Náš youtubeOdoberať