Main Content

Enrique chce, aby boli španielski futbalisti zaočkovaní

štvrtok, 10. jún 2021 17:20 | Autor: TASR

Luis Enrique
Luis Enrique | zdroj: TASR

Madrid 10. júna (TASR) - Španielsky futbalista Diego Llorente mal negatívny test na koronavírus. Pôvodne mal v utorok pozitívny výsledok, no kontrolné vyšetrenie PCR testom nepotvrdilo infekciu.

Podľa Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF) išlo v utorok o falošnú pozitivitu, no Llorente sa podrobí ďalším testom vo štvrtok a v piatok. Ešte pred ním mal pozitívny test kapitán Sergio Busquets, zvyšok tímu mal negatívne výsledky. Informovala o tom agentúra AFP.

Španieli sa na ME predstavia v "slovenskej" E-skupine, úvodný duel ich čaká v pondelok 14. júna proti Švédsku, svoje vystúpenie v skupinovej fáze uzavrú 23. júla v Seville zápasom so Slovenskom.

Tréner Luis Enrique po dvoch pozitívnych výsledkoch nominoval druhý, 17-členný záložný káder. Títo hráči sa pripravujú mimo pôvodne nominovaných futbalistov a do hry by zasiahli v prípade ďalšie rozšírenia koronavírusu v tíme.

Enrique tomu chce predísť aj tak, že chce dať čo najskôr zaočkovať svojich hráčov, pričom si je vedomý rizík spojených s vakcináciou tak blízko pred turnajom: "V prípade, že dôjde k dohode, chcem, aby boli čo najskôr zaočkovaní. No trápilo by ma, keby som nemohol počítať s hráčom kvôli zlej reakcii na vakcínu."

Hlavný tréner zatiaľ nepotvrdil, či sa tím bude očkovať, ani ktorou vakcínou. Podľa španielskych médií by to mala byť vakcína spoločnosti Johnson & Johnson, keďže je potrebná iba jedna dávka.

 

Náš youtubeOdoberať