streda, 9. jún 2021 09:46 | Autor: TASR

Brazília
Brazília | zdroj: TASR

Asunción 9. júna (TASR) - Futbalisti Brazílie si aj po šiestom zápase juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 udržujú na čele tabuľky stopercentnú bilanciu. V noci na stredu zvíťazili v Asuncióne nad domácim Paraguajom 2:0. "Kanárikov" dostal už v 4. minúte do vedenia Neymar, triumf poistil v nadstavenom čase Paqueta.

Brazília vedie tabuľku s plným počtom 18 bodov a zvýšila svoj náskok pred druhou Argentínou už na šesť bodov. "Albicelestes" remizovali v Barranquille s domácou Kolumbiou 2:2, keď neudržali sľubný dvojgólový náskok. Hostia viedli už v ôsmej minúte po góloch Cristiana Romera a Leandra Paredesa 2:0, no Kolumbia nezložila zbrane, v 51. minúte vyrovnal Luis Muriel a vo štvrtej minúte nadstavenia zachránil domácim bod ďalší striedajúci hráč Miguel Borja.

Prvé víťazstvo v kvalifikácii vybojovali hráči Peru, ktorí vyhrali v Ekvádore 2:1.