pondelok, 7. jún 2021 10:09 | Autor: TASR

Pulisic, Guardardo
Pulisic, Guardardo | zdroj: Streamable

Denver 7. júna (TASR) - Americkí futbalisti sa stali víťazmi premiérového ročníka Ligy národov zóny CONCACAF. V divokom finále zdolali v Denveri Mexičanov 3:2 po predĺžení, víťazný gól strelil krídelník Chelsea Christian Pulisic.

Mexiko dvakrát viedlo, už v 2. minúte otvoril skóre Jesus Corona, no ešte pred prestávkou vyrovnal Giovanni Reyna. V 79. minúte sa presadil Diego Leyva, na jeho zásah vzápätí odpovedal domáci Weston McKennie.

V predĺžení rozhodol v 114. minúte Pulisic z penalty. Mexičania mali obrovskú príležitosť v závere, keď v 120.+3 minúte zahrávali jedenástku, Andres Guardado však stroskotal na Ethanovi Horvathovi, ktorý nastúpil až v 69. minúte.

V zápase o tretie miesto zvíťazil Honduras nad Kostarikou 5:4 v rozstrele po tom, ako zápas skončil v riadnom hracom čase 2:2.