Montrealu sa darí, vyhral aj druhý zápas s Winnipegom

sobota, 5. jún 2021 08:09 | Autor: TASR

Montreal Canadiens
Montreal Canadiens | zdroj: TASR

New York 5. júna (TASR) - Hokejisti Montrealu zvíťazili aj v druhom zápase 2. kola play off NHL na ľade Winnipegu.

V piatkovom dueli finále Severnej divízie uspeli 1:0 a v sérii vedú 2:0. Rozhodujúci gól strelil v úvode druhej tretiny vo vlastnom oslabení Tyler Toffoli. Brankár Carey Price si pripísal prvé čisté konto v tejto sezóne play off, keď predviedol 30 zákrokov. Slovenský útočník Tomáš Tatar opäť chýbal v zostave Canadiens.

Hráči Vegas zdolali doma Colorado 3:2 a skorigovali stav finálovej série v Západnej divízii na 1:2. Golden Knights otvorili skóre v druhej tretine vďaka Williamovi Karlssonovi, no Avalanche otočili zásahmi Carla Soderberga a Mikko Rantanen. V závere stretnutia však najprv vyrovnal Jonathan Marchessault a o 45 sekúnd neskôr rozhodol Max Pacioretty.