5 pamätných zápasov proti Bielorusku: Skvelý obrat, jasné víťazstvo či tesné výsledky

piatok, 21. máj 2021 09:51 | Autor: Róbert Kalnický

Už dnes štartuje svetový šampionát v ľadovom hokeji. Slovenskí hokejisti si na historicky 84. majstrovstvách sveta v prvom stretnutí zmerajú sily so súperom z Bieloruska. S bieloruskou reprezentáciou sa naši hráči naposledy stretli v roku 2016. Prinášame spomienku na  5 pamätných zápasov slovenských hokejistov proti tomuto súperovi.

MS 2010 - Slovensko : Bielorusko 4:2

Glen Hanlon
Glen Hanlon | zdroj: TASR

Na turnaji, ktorý sa v roku 2010 hral v Nemecku sme porazili Bielorusov pomerom 4:2. Duel sa pritom pre zverencov Glena Hanlona nevyvíjal dobre. V prvej tretine skórovali Sergej Demagin a Alexander Kalyuzhny. Vo zvyšných 40 minútach však slovenskí hokejisti prebrali iniciatívu a brankára Kovala prekonali postupne Ivan Čiernik, Milan Bartovič a Marek Zagrapan. Do prázdnej brány pečatil výhru hokejistov s dvojkrížom na hrudi druhým gólom v zápase Milan Bartovič.