Potešili proti Lotyšom: Naturalizovaný Daniil, debutant Slafkovský i skúsený Konrád (TOP 5)

streda, 21. apríl 2021 20:00 | Autor: Róbert Kalnický

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou prvé dve stretnutia prípravy pred svetovým šampionátom. Po včerajšej prehre 1:2 po predĺžení si dnes naši hokejisti zopakovali predĺženie, no súpera porazili pomerom 1:0. V tíme si odkrútili premiéru viacerí mladíci a určite zamotali kanadskému trénerovi slovenského výberu Craigovi Ramsaymu hlavu. Toto je menoslov piatich hokejistov, ktorí patrili k najlepším v druhom meraní síl proti lotyšskému celku.

Daniil Fominykh

Daniil Fominykh | zdroj: TASR

Medzi najlepších hráčov stretnutia s Lotyšskom sa zaradil šikovný pravák Daniil Fominykh. 23-ročný hokejista Nitry predviedol dva skvelé úniky po ľavom krídle, dokázal vypracovať šancu, z ktorej padol neuznaný gól Martina Faška-Rudáša. Okrem toho sa Fominykh ako jediný slovenský strelec dokázal presadiť aj v doplnkových samostatných nájazdoch.