Main Content

Veľká strata pre Liverpoolu a možno aj Anglicko. Henderson je out!

streda, 24. február 2021 17:37 | Autor: TASR

Jordan Henderson
Jordan Henderson | zdroj: TASR

Londýn 24. januára (TASR) - Anglický futbalista Jordan Henderson možno nestihne európsky šampionát (11. júna-11. júla). Kapitán FC Liverpool sa zranil vo víkendovom zápase proti Evertonu a čaká na výsledky vyšetrenia.

Podľa portálu thesun.ie hrozí Hendersonovi v prípade zlej správy od lekárov ukončenie sezóny. V pondelok absolvoval RTG vyšetrenie, ktoré odhalí rozsah jeho zranenia. Existujú obavy, že musí absolvovať operáciu, ktorá by ho vyradila z hry na minimálne 12 týždňov. Podľa zdroja však bude Henderson mimo hru minimálne mesiac, aj keď nebude musieť podstúpiť chirurgický zákrok. Trénerovi "The Reds" Jürgenovi Kloppovi sa v tejto sezóne rozpadla celá obrana, pre zranenia dlhodobo nehrajú Virgil Van Dijk, Joe Gomez a Joel Matip. Preto na tomto poste v uplynulých zápasoch hrával kapitán Liverpoolu.

Na výsledky jeho vyšetrenia bude netrpezlivo čakať aj tréner Anglicka Gareth Southgate. V prípade operácie by mohol 30-ročný stredopoliar naplno trénovať najskôr koncom mája, ohrozená je preto aj jeho účasť na EURO 2020. Angličania sa pred šampionátom stretnú v príprave začiatkom júna proti Rakúsku a Rumunsku. Svoju púť na turnaji odštartujú 13. júna proti Chorvátsku, v skupine majú aj Česko a Škótsko.

Náš youtubeOdoberať