Main Content

Slovenskí tenisti spoznali svojich súperov na Australian Open

piatok, 5. február 2021 07:49 | Autor: TASR

Viktória Kužmová
Viktória Kužmová | zdroj: TASR

Melbourne 5. februára (TASR) - Slovenská tenistka Viktória Kužmová nastúpi v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne proti siedmej nasadenej Bieloruske Arine Sobolenkovej. Annu Karolínu Schmiedlovú čaká japonská kvalifikantka Majo Hibiová, Norbert Gombos sa stretne s domácim Austrálčanom Alexom Boltom a Andrej Martin si zmeria sily s Brazílčanom Thiagom Monteirom. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Kužmová má zatiaľ so Sobolenkovou vyrovnanú bilanciu 1:1. V apríli 2018 ju zdolala v troch setoch v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie na harde v Minsku. V roku 2017 na turnaji ITF na tráve v Manchestri jej podľahla v dvoch setoch. Schmiedlová síce prehrala vo finále kvalifikácie Australian Open, ktoré sa hralo v Dubaji, s Maďarkou Timeou Babosovou. Po odhlásení viacerých hráčok sa však napokon z pozície náhradníčky dostala do hlavnej súťaže.

Gombos má zatiaľ s Boltom nepriaznivú bilanciu 0:2. V júni 2014 v kvalifikácii Wimbledonu i v roku 2017 na challengeri v Ilkley s ním prehral v dvoch setoch, oba zápasy sa hrali na tráve. Bolt sa dostal do hlavnej súťaže v Melbourne Parku vďaka voľnej karte. Martin prehral s Monteirom v roku 2019 na antukovom turnaji v čílskom Santiago.

Náš youtubeOdoberať