Main Content

Joachim Löw má dôveru zväzu. Nemecko povedie aj na budúcoročnom Eure

pondelok, 30. november 2020 17:52 | Autor: TASR

Joachim Low
Joachim Low | zdroj: TASR

Frankfurt nad Mohanom 30. novembra (TASR) - Joachim Löw zostane na poste trénera nemeckej futbalovej reprezentácie a povedie ju na budúcoročných ME. Po pondelňajšom rokovaní vo Frankfurte nad Mohanom mu vyjadrilo dôveru prezídium Nemeckého futbalového zväzu (DFB).

Šesťdesiatročný tréner je na lavičke Nemecka od roku 2006 a získal s ním titul na MS v roku 2014. Už viackrát však čelil veľkej kritike a naposledy sa ozvali hlasy za jeho odstúpenie po najhoršej prehre v súťažnom zápase v histórii. Tú Nemci utrpeli v záverečnom dueli 4. skupiny A-divízie Ligy národov, v Seville podľahli domácim Španielom 0:6.

O Löwovej budúcnosti sa malo rozhodnúť až v piatok 4. decembra na konferencii DFB, kde mal predniesť analýzu výkonov národného tímu od vypadnutia v skupinovej fáze MS 2018, no stalo sa tak už v pondelok po stretnutí s čelnými predstaviteľmi zväzu vrátane prezidenta Fritza Kellera a manažéra reprezentácie Olivera Bierhoffa.

"Prezídium DFB v pondelok jednomyseľne rozhodlo o pokračovaní trénera Joachima Löwa na zložitej ceste obnovy tímu, ktorá sa začala v marci 2019. Počas pondelňajšieho stretnutia informoval účastníkov o svojich analýzach, ideách a projektoch. Členovia riadiaceho výboru dospeli k záveru, že kvalitná práca trénerského personálu, silný vzťah medzi trénerom a tímom a jasná predstava o smerovaní sú solídne argumenty. Jeden zlý zápas sa nesmie použiť ako miera hodnotenia celkového výkonu národného tímu a trénera. Naše oči musia zostať zamerané na prípravu na EURO. Sme pevne presvedčení, že Joachim Löw a jeho tím uspejú napriek zložitej situácii," píše sa vo vyhlásení vedenia DFB.

Löw tak bude viesť tím aj v nadchádzajúcej kvalifikácii MS 2022 a počas budúcoročných majstrovstiev Európy, ktoré preložili pre pandémiu koronavírusu. Nemecko sa stretne v ťažkej základnej skupine s obhajcami trofeje z Portugalska, majstrami sveta z Francúzska a s Maďarskom. Löwov kontrakt platí do svetového šampionátu v Katare. Informovali agentúry dpa a AP.

Náš youtubeOdoberať