Main Content

Nadal túži po premiérovom triumfe na turnaji majstrov

sobota, 14. november 2020 07:41 | Autor: TASR

Rafael Nadal
Rafael Nadal | zdroj: TaSR

Londýn 13. novembra (TASR) - Rafael Nadal si pred turnajom majstrov, ktorý sa v nedeľu začne v Londýne, túži vylepšiť nepriaznivú bilanciu na halových turnajoch.

Španielsky tenista počas skvostnej kariéry vyhral 86 turnajov, ale na tradičnom koncoročnom podujatí elitnej osmičky ešte nikdy netriumfoval.

Na tvrdom povrchu v hale vyhral Nadal jediný turnaj, v roku 2005 v Madride. Miestenku na záverečné podujatie sezóny si od toho roku vybojoval zatiaľ vždy, šesťkrát sa musel účasti vzdať pre zranenie. V zbierke úspechov na turnaji majstrov však má len dve finálové účasti z rokov 2010 a 2013. Príčin je viacero - Nadal neobľubuje hrať v hale, nesedí mu tvrdý povrch a svoje zohráva aj únava zo záveru sezóny.

"Dôvody sa dajú nájsť, ale napokon vždy rozhodujú čísla. Počas kariéry som nechodil často na halové turnaje, to je fakt a nemám rád ani rýchly povrch," povedal podľa agentúry AFP 34-ročný Nadal, ktorý po nedávnom triumfe na Roland Garros zaokrúhlil počet grandslamových titulov na 20 a vyrovnal Rogera Federera. "V uplynulých rokoch hrám v hale lepšie ako na začiatku kariéry. Bilanciu mám síce nepriaznivú, ale chcem a pokúsim sa ju zmeniť," dodal Nadal.

Nadal sa v londýnskej základnej skupine stretne s obhajcom titulu Stefanosom Tsitsipasom, víťazom US Open Dominicom Thiemom a Andrejom Rubľovom.

Náš youtubeOdoberať