Main Content

Veľká zmena pravidiel v MLS! O majstrovi rozhodne bodový priemer!

piatok, 30. október 2020 09:23 | Autor: TASR

Logo MLS
Logo MLS | zdroj: S7

Los Angeles 30. októbra (TASR) – V zámorskej futbalovej súťaži Major League Soccer (MLS) zmenili pre pandémiu koronavírusu bodovací systém. O konečnom poradí nerozhodne súčet všetkých bodov, ale ich priemer na zápas. Má sa tým zabezpečiť objektivita ligy v prípade, že niektoré tímy nebudú schopné odohrať všetkých 23 zápasov.

Vedenie súťaže oznámilo, že základná časť sa skončí 8. novembra a počas nasledujúcej reprezentačnej prestávky sa nebudú dohrávať žiadne stretnutia. Colorado Rapids, ktoré je predposledné v Západnej konferencii, nestihne odohrať až päť duelov. Podľa nového systému by sa však prebojovalo do play off aj napriek tomu, že má v súčte menej bodov ako Vancouver, Real Salt Lake či Houston Dynamo. Zo slovenských legionárov momentálne nie je na postupových priečkach len Albert Rusnák s Realom Salt Lake. Istú účasť v play off si už s predstihom zabezpečili Matej Oravec (Philadelphia) a Ján Greguš (Minnesota). Boris Sekulič (Chicago) je zatiaľ vo Východnej konferencii na postupovej desiatej priečke.

V tohtosezónnej play off si premiérovo zahrá až osemnásť mužstiev, desať z Východnej konferencie a osem zo Západnej. MLS odštartovala novú sezónu po štvormesačnej prestávke spôsobenej koronavírusom až v júli, turnajom s názvom "MLS is Back". Tímy prešli plynulo do nového ročníka súťaže a zápasy sa hrajú na ich domácich ihriskách. Informovala o tom agentúra AFP.

Náš youtubeOdoberať