Hromada prispel gólom k triumfu Liberca na pôde FK Riteriai

štvrtok, 17. september 2020 21:51 | Autor: TASR

Jakub Hromada
Jakub Hromada | zdroj: © TASR

Bratislava 17. septembra (TASR) - Slovenský futbalista Jakub Hromada prispel v 2. predkole Európskej ligy UEFA gólom k vysokému víťazstvu Slovana Liberec na pôde litovského FK Riteriai 5:1.

Hromada zaznamenal v 19. minúte druhý presný zásah hostí. Na ihrisku bol do 79. minúty, jeho krajan Martin Koscelník odohral na kraji obrany celý zápas.

Postup do 3. predkola si vybojoval aj Tottenham Hotspur, o víťazstve 2:1 na trávniku Lokomotivu Plovdiv však rozhodol až v záverečnej desaťminútovke po vylúčení dvoch hráčov bulharského tímu. Futbalisti nórskeho Rosenborgu Trondheim triumfovali na pôde lotyšského FK Ventspils vysoko 5:1. Hráči španielskej Granady zvíťazili na ihrisku Teuty 4:0.

2. predkolo EL 2020/2021 (na jeden zápas):

FK Riteriai - FK Liberec 1:5 (0:2)
Góly: 68. Lezama - 11. Mara (11 m), 19. HROMADA, 84. Rabušič, 89. Helal (11 m), 90+3. Matoušek