Main Content

OFICIÁLNE: Dunajskú Stredu posilnil reprezentant Konga

streda, 29. júl 2020 17:01 | Autor: TASR

DAC Dunajská Streda
DAC Dunajská Streda | zdroj: S7

Dunajská Streda 29. júla (TASR) - Slovenský futbalový fortunaligista FC DAC 1904 Dunajská Streda angažoval konžského reprezentanta Yhoana Manyho Andzouanu. Dvadsaťtriročný krídelník podpísal zmluvu na tri roky, informoval oficiálny web klubu.

Andzouana je odchovanec AS Monaco, v minulosti pôsobil aj v španielskej Girone a belgickom KSV Roeselare, za ktorý odohral v uplynulej sezóne 21 zápasov v druhej najvyššej súťaži a strelil štyri góly.

"Som veľmi rád, na podpis tejto zmluvy som čakal už dva-tri týždne. Videl som tréningové centrum, štadión, teraz som spoznal štáb aj nových spoluhráčov a som rád, že môžem byť súčasťou tímu. Chcem mu pomôcť dostať sa na vrchol. Rád spoznávam nové kultúry, rýchlo sa dokážem adaptovať. Preto som hral v Španielsku aj Belgicku a teraz som tu. Viem, že mužstvo v uplynulej sezóne skončilo tretie. Verím, že v tej ďalšej sa umiestnime vyššie," uviedol na webe DAC Andzouana.

View this post on Instagram

🇭🇺 Az AS Monaco csapatában nevelkedett Yhoan Many Andzouana a DAC legújabb erősítése. A huszonhárom éves kongói válogatott 2023 júniusáig szóló szerződést írt alá. 💛💙 🇸🇰Reprezentant Konga a odchovanec AS Monaco Yhoan Many Andzouana je najnovšou posilou DAC-u. Bývalý hráč španielskej Girony či belgického KSV Roeselare podpísal s naším klubom kontrakt na tri roky, do konca sezóny 2022/23 .💛💙 🇬🇧Welcome our New Player, Yhoan Many Andzouana! 23 years old ex player of Spanish Girona or Belgian KSV Roeselare signed a contract with our club for three years, until the end of the 2022/23 season.💛💙 BIENVENUE! @mrsiempre #hajrádac #mindigegyütt #vzdyspolu #newseason #novyhrac #NewPlayer

A post shared by DAC 1904 Official ⚽️ (@fcdac1904) on

V reprezentácii Konga je spoluhráčom bývalého stredopoliara DAC-u Simona Pamboua. V najcennejšom drese debutoval v novembri minulého roka. "V prvom rade som rád, že sa nám ho podarilo získať pre DAC. Je to veľmi inteligentný hráč, môže hrať na oboch krídlach, sprava aj zľava. Je veľmi rýchly, dobre dribluje a vyniká v hre jeden na jedného. Som presvedčený, že bude posilou a môže nám pomôcť,“ vyjadril sa k novej akvizícii DAC-u tréner Bernd Storck.

 

rr lg

 

Náš youtubeOdoberať