Main Content

Tarasenkovi rameno drží. Extra čas navyše mu pomohol

utorok, 23. jún 2020 15:36 | Autor: TASR

Vladimir Tarasenko
Vladimir Tarasenko | zdroj: TASR

New York 23. júna (TASR) - Ruský hokejový útočník Vladimir Tarasenko po prvom absolvovanom tréningu v centre klubu NHL St. Louis Blues vyjadril spokojnosť so stavom operovaného ramena.

Dvadsaťosemročný krídelník si v októbri vykĺbil ľavé rameno, musel pod skalpel a doba liečby sa odhadovala na 5 mesiacov.

Operovali ho 29. októbra a už 8. februára sa objavil na ľade, kde korčuľoval prvýkrát so spoluhráčmi. Ligu ale začiatkom marca zastavila koronakríza a návrat ruského útočníka sa oddialil. Blues otvorili v pondelok tréningové centrum ako súčasť druhej fázy plánu návratu NHL, riadny tréningový kemp pred reštartom profiligy majú v pláne 10. júla.

"Bol som naozaj už pomerne blízko návratu, keď sa liga prerušila kvôli koronavírusu. Dostal som teda viac času na doliečenie. A nielen iba doliečenie, ale aj extra čas na tréning na suchu a celkové zosilnenie. Všetko je v poriadku, rameno drží. Teraz som len začal s ľahkým korčuľovaním, konečne cítim ten pohyb. Myslím si, že sa do toho dostanem opäť rýchlo, čím sa budú tréningové dávky zvyšovať. Korčuľoval som trošku aj počas pauzy, takže to nebolo až také zlé," citoval Tarasenka oficiálny web NHL.

Náš youtubeOdoberať