Main Content

Walker porušil karanténne opatrenia, pozval si do bytu prostitútky

nedeľa, 5. apríl 2020 18:02 | Autor: TASR

Kyle Walker
Kyle Walker | zdroj: TASR

Manchester 5. apríla (TASR) - Anglický futbalový reprezentant Kyle Walker pikantným spôsobom porušil karanténne opatrenia počas pandémie koronavírusu.

Obranca Manchestru City si spolu s kamarátom pozvali do svojho bytu dve prostitútky a strávili s nimi noc. Walker sa za svoje konanie neskôr ospravedlnil, nevyhne sa však klubovému trestu, "Citizens" sľubujú tvrdý disciplinárny postih.

Podľa bulvárneho denníka The Sun prišli obe dámy do luxusného Walkerovho bytu v Hale taxíkom v utorok večer približne o pol jedenástej a opustili ho v stredu ráno o druhej. Dvadsaťdeväťročný futbalista im mal spolu s kamarátom zaplatiť za ich služby 2200 libier. Walker tým porušil povinnú izoláciu a nariadenie o obmedzení sociálnych kontaktov. Po tom, čo sa incident prevalil na verejnosť, sa hráč za svoj čin ospravedlnil.

"Chcel by som využiť túto príležitosť a verejne sa ospravedlniť za moje správanie počas uplynulého týždňa. Uvedomujem si, že ako profesionálny futbalista sa musím správať zodpovedne a byť vzorom pre ostatných. Preto sa chcem ospravedlniť mojej rodine, priateľom, futbalovému klubu a verejnosti, že som ich sklamal," kajal sa Walker.

Vedenie City ocenilo rýchlu hráčovu reakciu, no incident nenechá bez odozvy. "Futbalisti sú vzory a naši hráči i ďalší zamestnanci podporujú neuveriteľné úsilie zdravotníkov a iných kľúčových osôb v boji s koronavírusom, ako len môžu. Kyleov čin smeruje presne proti tejto snahe. Sme z toho sklamaní. Zaregistrovali sme jeho rýchlu reakciu a ospravedlnenie, v najbližších dňoch začneme interné disciplinárne vyšetrovanie," uviedol pre britské médiá hovorca úradujúceho anglického majstra.

Paradoxne, Walker iba deň pred sexuálnou párty na sociálnej sieti vyzval ľudí, aby dodržiavali vládne nariadenie a zostávali doma v izolácii. "Prosím, zostaňte všetci doma, umývajte si ruky, dodržiavajte nariadenia. Starajte sa o svojich blízkych v týchto ťažkých časoch, no nenavštevujte ich," napísal na Twitteri.

 

Náš youtubeOdoberať