Main Content

Martin stratil vyhratý zápas: Veselý ušiel z mečbalu a ukončil slovenské nádeje na madridské finále

sobota, 7. marec 2020 22:32 | Autor: TASR

Andrej Martin
Andrej Martin | zdroj: TASR

Bratislava 7. marca (TASR) - Slovenskí tenisti nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V kvalifikačnom dueli totiž prehrali na antuke v bratislavskom NTC s Českom 1:3. O rozhodujúci tretí bod pre české farby sa zaslúžil Jiří Veselý, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Andreja Martina po vyše dvaapolhodinovom trojsetovom boji 4:6, 7:5, 7:5. V druhom dejstve otočil z 2:5, v treťom odvrátil za stavu 4:5 mečbal.

Slovákov čaká v septembri zápas o to, aby v roku 2021 opäť mohli hrať kvalifikáciu o postup na finálový turnaj. Martinovi nevyšiel začiatok zápasu s Veselým, keď hneď v úvodnom geme stratil podanie a za stavu 0:2 čelil ďalším dvom brejkbalom. Podržal si však servis, čo ho nakoplo. V šiestej hre využil, že Vwselému odišlo prvé podanie a vyrovnal na 3:3. Martin postupne začal dominovať vo výmenách, z forhendu dokázal zatlačiť súpera do defenzívy. V desiatom geme opäť zobral Veselému podanie a prvý set získal vo svoj prospech.

Líder českého tímu stratil úderovú istotu v ďalšom priebehu zápasu už nedokázal zastaviť rozbehnutého Martina, ktorý sa rozohral k výbornému výkonu. V druhom dejstve aj vďaka sérii forhendových i bekhendových winnerov rýchlo odskočil Veselému na 3:0 a za stavu 5:3 bol dve loptičky od víťazstva. Veselý však nezložil zbrane, vďaka agresívnej hre získal päť gemov a vynútil si tretí set V ňom v treťom geme odvrátil štyri brejkbaly a za stavu 5:4 mal k dispozícii mečbal. Veselý ho však odvrátil kvalitným podaním, vyrovnal na 5:5 a v koncovke slávil úspech. V jedenástom geme zobral Martinovi servis a v ďalšej hre premenil druhý mečbal..  .  

Kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára:

SLOVENSKO - Česko 1:3
Jozef Kovalík - Jiří Veselý 3:6, 5:7
Andrej Martin - Lukáš Rosol 4:6, 4:6
Filip Polášek, Igor Zelenay - Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář 6:4, 6:4
Martin - Veselý 6:4, 5:7, 5:7