Christián Jaroš dostal šancu a opäť bodoval

utorok, 25. február 2020 07:10 | Autor: TASR

Christán Jaroš
Christán Jaroš | zdroj: TASR

New York 25. februára (TASR) - Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš si pripísal v zámorskej NHL asistenciu, jeho Ottawa však prehrala v noci na utorok na ľade Columbusu 3:4 po predĺžení.

Pre Jaroša to bol tretí bod (0+3) v ôsmom profiligovom zápase v tejto sezóne.

K víťazstvu Columbusu, ktorý sa vrátil na postupové pozície, pomohol dvoma gólmi kapitán a bývalý hráč "senátorov" Nick Foligno. Víťazný gól v predĺžení strelil švédsky nováčik Emil Bemström. V drese Ottawy sa dvakrát strelecky presadil Connor Brown. Blue Jackets ukončili sériu ôsmich prehier, no prišli o brankára Elvisa Merzlikinsa, ktorý pre zranenie odstúpil z hry v druhej tretine po kolízii s Anthonym Duclairom. Domáci sa posunuli v tabuľke Východnej konferencie na pozíciu s druhou voľnou kartou, Senators už dávnejšie stratili postupové šance.