streda, 29. január 2020 08:06 | Autor: TASR

Alexander Zverev
Alexander Zverev | zdroj: TASR

Melbourne 28. januára (TASR) - Nemec Alexander Zverev postúpil ako tretí hráč do semifinále tenisového grandslamového turnaja Australian Open v Melbourne. Nasadený hráč číslo sedem vyradil pätnástku turnaja Stana Wawrinku zo Švajčiarska po setoch 1:6, 6:3, 6:4 a 6:2.

V prvom sete prehral Zverev hneď prvé dve svoje podania a Švajčiarovi ho pustil za 26 minút. V druhom si obaja držali svoj servis až do ôsmej hry, v ktorej sa v siedmej výmene dostal Nemec k brejkbalu a využil ho. Následne dopodával set čistou hrou a od tej chvíle na kurte prevzal taktovku.

V treťom sete Švajčiar neudržal svoje podanie už v prvom geme a hoci sa ešte postaral o rebrejk, bolo to naposledy v zápase. Zverev si rozhodujúci náskok vytvoril v piatom geme a vo štvrtom sete už Wawrinka ťahal za kratší koniec, keď prehral úvodné dve podania.