Tampa má skvelú formu, Cirelli sa blysol hetrikom

sobota, 18. január 2020 07:01 | Autor: TASR

Hokejisti Tampa Bay Lightning
Hokejisti Tampa Bay Lightning | zdroj: TASR

New York 18. januára (TASR) - Hokejisti Tampy Bay deklasovali v zámorskej NHL Winnipeg na jeho ľade 7:1. Premiérovým hetrikom v profilige sa blysol Anthony Cirelli a brankár Andrej Vasilevskij si pripísal desiaty triumf za sebou.

Slovenský obranca Erik Černák odohral za Tampu 19:29 min, na konto mu pribudli tri strely, tri bodyčeky a jeden plusový bod. Dva góly v drese hostí zaznamenal Nikita Kučerov, český útočník Ondřej Palát prispel tromi asistenciami. Vasilevskij predviedol 30 zákrokov a desiatou výhrou za sebou vyrovnal svoje kariérne maximum. Rovnakú šnúru ťahal od 9. februára do 5. marca 2019.

Sidney Crosby rozhodol presilovkovým gólom v predĺžení o triumfe Pittsburghu na ľade Detroitu 2:1. Bol to jeho tretí presný zásah v treťom dueli po návrate z 28-zápasovej absencie zavinenej zranením. Všetky tri góly padli v početnej výhode. Brankár posledného tímu tabuľky Detroitu Jimmy Howard zaznamenal 35 úspešných zákrokov, ale na výhru čaká už od 29. októbra.

Anaheim uspel na ľade Caroliny 2:1 po predĺžení, autorom víťazného gólu bol po brejku Sam Steel.