Main Content

Tréneri NHL, ktorí tento rok prišli o prácu. Sprevádzali ich škandály alebo zlé výsledky

štvrtok, 9. január 2020 13:28 | Autor: Marek Ďaďo

Trénerská stolička často býva neistým miestom. Obzvlášť, keď sa vášmu klubu dlhodobo nedarí. Tento rok si však kufre muselo pobaliť viacero koučov, ktorých vyhadzov alebo odstúpenie nebolo priamo spojené len s výkonmi ich zverencov. 

6. John Hynes (New Jersey Devils)

Necelých 5 sezón (bilancia 150-159-45) strávil John Hynes na lavičke New Jersey, až pokým sa ho vedenie po katastrofálnych výsledkoch nerozhodlo prepustiť. V tomto ročníku sa Devils pohybujú u ligového dna a zmena musela prísť skôr či neskôr. Hynes sa v ňom ako hlavný kouč Diablov tešil z výhry iba 9x. V 13 prípadoch odchádzal ako porazený už po 60 minútach a 4x jeho zverenci prehrali po predĺžení. Nepomohlo ani výrazné letné posilnenie, kedy prišli hráči ako Jack Hughes (ktorý sa ešte nedokázal plne adaptovať na NHL) alebo P.K. Subban. Americký tréner si už však našiel nové angažmán - usadol na lavičku Nashvillu

John Hynes
John Hynes | zdroj: TASR

Nástupca - Alain Nasreddine:

Niekdajší Hynesov asistent prebral rolu dočasného kouča a výsledky sa pod jeho vedením mierne zlepšili. V 16 stretnutiach sa si Diabli pripísali 15 bodov za 6 výhier a 3 prehry po predĺžení. 7x odchádzali ako porazení. To je takmer 47% úspešnosť. Hynes bol v tejto sezóne iba na 42 percentách. Pre Nasreddinea je pozícia hlavného trénera klubu NHL absolútnou novinkou.  New Jersey nájdeme na 14. priečke vo východnej konferencii. 

Náš youtubeOdoberať