Zvolen pokračuje v sérii prehier, Trenčín potvrdil dobrú formu

nedeľa, 22. december 2019 19:31 | Autor: TASR

Gólové oslavy hokejistov HK Dukla Trenčín
Gólové oslavy hokejistov HK Dukla Trenčín | zdroj: TASR

Trenčín 22. decembra (TASR) - Hokejisti Dukly Trenčín si v nedeľňajšom zápase 33. kola Tipsport ligy poradili so Zvolenom 2:0. Zaznamenali tak už piate víťazstvo v sérii. Naopak, Zvolen sa aj naďalej trápi a sériu prehier natiahol už na sedem duelov.

Hráči spod Pustého hradu sa predstavili aj s novou posilou Michaelom Parksom, ktorý nastúpil v prvom útoku a skórovať mohol už v 4. minúte, no neuspel. Domáci sa dostali do vedenia 36 sekúnd pred prvou sirénou, kedy sa puk dostal k Brandonovi Andersonovi a ten trafil odkrytú bránku.

Zvolen potom v polovici druhej tretiny nevyužil dve presilovke v krátkom slede a keď sa hralo opäť v rovnovážnom stave, zvýšil na 2:0 v 38. min Adam Lapšanský. V tretej časti mohli streleckú nemohúcnosť hostí narušiť Trotter, či Betker, no Zvolen pod hradom Matúša Čáka neskóroval a prehĺbil svoju krízu.

Dukla Trenčín - HKM Zvolen 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 20. Alderson (McCormack), 38. Lapšanský (Balán)