nedeľa, 22. december 2019 08:25 | Autor: TASR

Richard Pánik
Richard Pánik | zdroj: TASR

New York 22. decembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins podľahli v noci na nedeľu v NHL na vlastnom ľade Nashvillu Predators 3:4 po predĺžení.

V bránke domácich bol Slovák Jaroslav Halák a pripísal si 25 zákrokov. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 19:31 minúty bez bodového zápisu. Boston prehral tretíkrát za sebou.

Montreal Canadiens aj s Tomášom Tatarom prehral v Edmontone 3:4. Slovenský krídelník si pripísal dva mínusové body. Hostia dokázali dvakrát vyrovnať, pričom po 12 minútach duelu prehrávali 0:2. Dva body za gól a asistenciu dosiahli v drese Oilers Leon Draisaitl a Connor McDavid a stali sa šiestymi spoluhráčmi za uplynulých 30 rokov, ktorí pokorili 60-bodovú hranicu za menej ako 40 zápasov.

V súboji Richarda Pánika s Erikom Černákom sa tešil útočník Washingtonu. Capitals doma zdolali Tampu Bay 3:1. Ani jeden zo Slovákov nebodoval. Pánik v domácom drese absolvoval 8:41 minúty a na konte mal plusový bod, obranca "bleskov" Černák počas 15:41 minúty na ľade inkasoval iba mínusový bod.