Main Content

VIDEO: Podvádzala hviezda UFC pri vážení? Sporný moment riešia fanúšikovia aj komisia

Búrlivé diskusie vyvolal kontroverzný moment z váženia pred hviezdami nabitým turnajom UFC 244. Podvádzala hviezda UFC Kelvin Gastelum, ktorý je aktérom hlavného predzápasu? Gastelum dorazil na váženie úplne na poslednú chvíľu a na váhu hneď šiel nahý. Váha mu ukázala o necelé kilečko menej, ako je povolené váhové maximum v jeho súťažnej kategórii. 

Okamžite po vážení zaplavili sociálne siete zábery inkriminovaného momentu a zdá sa, že Gastelum sa lakťom oprel o svojho trénera, čím sa mohol trošku odľahčiť. "Išiel som sa len pozrieť, ako to vyzerá. Ako by som ho asi svojim hrudníkom mohol odľahčiť o dve libry? Je to šialené. Je to len falošná dráma, ktorá sa snaží predať zápas. Nie je to možné," odmietol obvinenia jeho tréner Rafael Cordeiro. V podobnom duchu sa na sociálnej sieti vyjadril aj jeho zverenec: "Neverte ničomu, čo čítate. Všetkým ďakujem za podporu."

Fanúšikovia sa onedlho dočkali aj oficiálneho vyjadrenia: "Komisia skontrolovala zábery, ktoré má v túto chvíľu k dispozícii. Oficiálne váženie je platné a pán Gastelum nebude diskvalifikovaný z turnaja UFC 244, pretože nemožno presne určiť, že možný kontakt, ktorý ide na videu vidieť, výrazne ovplyvnil váhu pána Gasteluma." Komisia sa ale naďalej bude incidentom zaoberať a ak sa aj neskôr preukáže podvádzanie amerického bojovníka, zarobí na tom jeho súper Darren Till. Pokuta, ktorú by Gastelum a jeho tréner zaplatili, by totiž pripadla práve jemu.

UFC už podobný prípad v minulosti riešila, keď sa o podvádzanie pri vážení pokúsil Daniel Cormier, ktorý sa na váhe chytil uteráku a od tej doby to komisári dôkladne sledujú. 

Náš youtubeOdoberať