Main Content

VIDEO: Škandál v UFC: Víťaz počas zápasu inhaloval zakázanú látku

Bostonské UFC prinieslo množstvo parádnych súbojov a zaujímavých momentov, ale aj jeden veľký škandál. Súboj medzi Gregom Hardym a Benom Sosolim bol anulovaný potom, čo Hardy priamo v ringu inhaloval zakázanú látku. Bývalý hráč amerického futbalu, si v priebehu zápasu dýchol zo svojho inhalátora, čo je údajne zakázané.

Duel skončil výhrou Hardyho, ktorý si na tak dlhý zápas nepamätá, všetky ostatné ukončil v predstihu, jeho víťazná radosť bola ale predčasná. Hneď po zápase totiž zistil, že kvôli nepovolenému dopingu bol jeho triumf anulovaný, súboj nemá žiadneho víťaza a do štatistík nebude započítaný. "Som z toho naozaj smutný. Je to inhalátor na albuterol s ventolinom na astmu vyvolanú námahou. Používal som ho celý svoj život. Na testy pre USADA (Americká antidopingová agentúra), vždy píšem, že ho používam, aby vedeli, že neberiem steroidy," smútil po zápase Hardy, ktorý strávil šesť sezón v NFL.

Aj samotný prezident UFC Dana White bol z celej situácie v rozpakoch. "Ani neviem, čo povedať. Dine Thomas. No tak Dine. V tomto športe si už večnosť. Musíš vedieť, že v rohu nemôžete používať inhalátor. Môžete len piť vodu, je to jednoduché," spustil White na trénera Hardyho.

Frustrovaný Hardy sa ale s verdiktom nechcel zmieriť, USADA totiž tento druh inhalátora za doping nepovažuje. "Vaše pľúca a bránica sa môžu normálne rozširovať a sťahovať. Moje nie. Moje obmedzujú dýchanie a prúdenie vzduchu. Som si istý, že veľa ľudí má deti s astmou. Inhalátor doslova čistí dýchacie cesty, takže som potom schopný normálne dýchať. Nie je to tak, že by som dýchal lepšie ako ostatní. Pomáha mi to dýchať rovnako ako vám," obhajoval sa po zápase previnilec. Jeho argumenty ale u vedenia UFC zrejme neobstoja a súboj Hardyho so Sosolim tak v oficiálnych štatistikách nebudú mať víťaza. 

Náš youtubeOdoberať