Main Content

Klopp velebí Alexandra-Arnolda: "Čaká ho žiarivá budúcnosť, je radosť s ním pracovať!"

piatok, 1. november 2019 16:46 | Autor: TASR

Trent Alexander-Arnold
Trent Alexander-Arnold | zdroj: TASR

Londýn 1. novembra (TASR) - Keď v októbri 2016 anglický futbalista Trent Alexander-Arnold debutoval v najvyššej anglickej súťaži, povedal trénerovi Liverpoolu Jürgenovi Kloppovi, že jeden štart nič neznamená. Ak v sobotu nastúpi proti Aston Ville, na konto si pripíše stý zápas v červenom drese.

Dvadsaťjedenročný rodák z Liverpoolu sa do "áčka" vypracoval z mládežníckych úrovní. Po troch rokoch patrí na pozícii pravého obrancu k oporám mužstva. V minulej sezóne odohral celkovo 40 duelov, vrátane finále Ligy majstrov. "Má za sebou unikátny príbeh. Viem, že fanúšikovia chceli v tíme svojho hrdinu - odchovanca - najlepšie priamo z Liverpoolu. Trentovi sa to podarilo, stále je veľmi mladý, no už má mnoho skúseností," citovala Kloppa agentúra AFP.

Jurgen Klopp
Jurgen Klopp | zdroj: TASR

Alexander-Arnold nastúpil na prvé súťažné stretnutie proti Tottenhamu Hotspur pred troma rokmi. "The Reds" vtedy zvíťazili 2:1 a Alexander-Arnold odohral 68 minút. "Keď sa dozvedel, že nastúpi od začiatku povedal mi, skvelé, no nie je to o jednom zápase, ale o stovke. Teraz sa dočkal a vôbec to nebolo zlé. Prajem mu, aby zostal zdravý, pretože ho čaká žiarivá budúcnosť. Je ukážkový profesionála a je radosť s ním pracovať," dodal Klopp.

Náš youtubeOdoberať